Ustalık, Emek, Güven ve Sevgiyle 21 yıl: NİMEÇATI

Nimeçatı, yönetimi ve bölge müdürleri ile Yapı Magazin Dergisi'nin Eylül Sayısı'na konuk oldu.

Nimeçatı Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Battaloğlu, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Selçuk Aktepe, Zeytinburnu Şube Müdürü Ergün Şimşek, İkitelli Şube Müdürü Cem Umman, Çorlu Şube Müdürü Eyüp Tulunay ile Nimeçatı'nın uygulayıcı kardeş firması Ondutek'in Teknik-Ticari İşler Sorumlusu İnş. Müh. Abdullah Aysu emekle, bilgiyle, sevgiyle ve güvenle geçen 21 yılı; yarının planlarını, geleceğe ilişkin öngörülerini anlattılar.

Nimeçatı'nın kuruluşundan bugününe uzanan yolculuğunun, sektör ve ürün bilgisiyle, uygulama tecrübesiyle ve gelecek planlarıyla birleştiği bu keyifli röportajda bolca gülümseme, çokça yaşanmışlık da var.

"İhtiyaçlara Yönelik Doğru Çözüm, Sosyal Sorumluluktur"

Nimeçatı Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Selçuk Aktepe, Yapı Magazin Dergisi'nin Eylül Sayısı'na konuk oldu. Aktepe, ülkemizde ve dünyada yalıtımın geçirdiği evrelerden geldiği noktaya, yeşil çatılardan çatı uygulamalarına kadar pek çok alanda görüşlerini paylaştı. Selçuk Aktepe, Nimeçatı'nın çatı ve yalıtım sektörü içindeki konumu ve gelecek planlarından da bahsettiği röportajda, ulaşılabilir olmanın önemine değindi ve konuyla ilgili şunları söyledi:

Dijitalleşme ile ilgili attığımız adımlardaki en büyük amacımız, ulaşılabilir olmak. En önemlisi web sitesinin doğru bir şekilde oluşturulması…

Ayrıca; Facebook, Instagram, Linkedin kullanıyoruz. Böylece hem insanların bize, hem de bizim insanlara
ulaşımımız kolaylaşıyor.

Nimeçatı ulaşılabilir olmayı başarmıştır. Ancak bu yeterli değil. Bize gelebilecek olan ürün, uygulama, teknik destek ve danışmanlık taleplerine cevap verebilmemiz de dijitalleşmenin getirdiği avantajlardan bir tanesi. Diğer taraftan kendi iç çalışmamızda da teknolojiyi aktif bir şekilde kullanıyoruz. Artık birçok müşterimiz ya da kendi çalışma arkadaşlarımız, direkt olarak akıllı cihazlarla talepleri bize ulaştırabiliyorlar. Biz de bu taleplere rahatlıkla cevap veriyoruz.

Bütün bunlar hala yeterli değil ve çalışmalarımız devam ediyor. Artık sadece telefon trafiği ile değil, teknolojik imkanları kullanarak d işimizi yapıyoruz.

Nimeçatı, Yılın İkinci Yarısına Hazır

Çatı ve yalıtıma dair her şeyin adresi Nimeçatı, 2019 Yarıyıl Toplantısı’nı 2 Ağustos, Cuma günü İstanbul’da, uygulama şirketi Ondutek’in konferans salonunda gerçekleştirdi.

Nimeçatı orta ve üst düzey yöneticileri ile danışmanlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıda, ilk yarıyılın değerlendirmesi yapıldı, ikinci yarıyıla yönelik öngörüler ortaya kondu ve bu doğrultuda stratejiler saptandı.

Nimeçatı Yönetim Kurulu Başkanı İlhan Battaloğlu ile Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Selçuk Aktepe’nin konuşmaları, şube ve bölüm yetkililerinin paylaşımları ile zenginleşen toplantıda amaç; yaşananlardan çıkarılan sonuçların geleceğe ışık tutması, yarının dünden güzel olması için bugünden yapılması gerekenlerin saptanmasıydı.

Toplantıdan çıkan sonuçlara bakıldığında; adımların temkinli ama umutlu atılacağı görünüyordu.

Nimeçatı Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Aktepe'nin Yapı Magazin dergisine verdiği Röportaj

Yapı Magazin Dergisi'ne konuşan, Nimeçatı Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Aktepe; sektörün gelişimine ve pazarın ihtiyaçlarına göre hareket ettiklerinin altını çizdi. Nimeçatı olarak çatı ve yatılıma dair her şeyi benimsediklerini belirten Aktepe, ülkenin ve sektörün içinde bulunduğu ekonomik durum karşısında, nasıl bir duruş sergileyeceklerini de şöyle ifade etti:

Pazar çok iyiymiş, çok büyüyormuş gibi rahat hareket etmeyeceğiz. Fakat aşırı bir daralmaya da gitmeyeceğiz ve çok çok ekstra tedbirler almak durumunda kalmayacağız. Kendimizi güncelleyeceğiz. Yani yaşayan bir vücut gibi fit olacağız, varsa fazla kilolarımızdan kurtulup daha dinamik olacağız.

Türkiye’nin genel yapısı bu. Hızlı düşünen, hızlı aksiyon alan bir yapıya sahibiyiz. Şunu da kabul etmek lazım, ekonomik sıkıntılardan en çok etkilenen iki sektör var; birisi otomotiv, diğeri de inşaat sektörü. Ancak iyileşme durumlarında da bu sektörler çok çabuk büyüyor. Dolayısıyla bu tür değişkenliklere hazır olmak gerekir. Eğer pazarda sıkıntılar var diye bütün o hareket ve fonksiyonel kabiliyetlerinizi daraltırsanız, bu sefer iyileşmede de onları yeniden harekete geçirmek ve toparlamak için büyük sıkıntılar çekersiniz.

KKC İnşaat, Marmaray Projesi Ürün Tedariği

KKC İnşaat, Marmaray Projesi'nde kullanılan 246 m3 ODE Isıpan (DT ve MD), 5.290 m2 EP 410 Bituline ve 20 adet Bituline Astar'ın tedariği, Nimeçatı tarafından yapılmıştır. Çatı ve yalıtıma dair her şey, Nimeçatı'da...